Передноворічна зустріч UMAN-2019

В останній передноворічний тиждень члени уманської регіональної організації Черкаського обласного відділення ЛРУ мали можливість поспілкуватися на теми радіоаматорства. Зустріч відбулася недільного дня 22 грудня 2019 р. в актовій залі міської автошколи ТСОУ.

Відкрив засідання і виголосив вступне слово заступник голови Черкаського обласного відділення ЛРУ Борис Гуцалюк (UT5CN).

Борис Гуцалюк вітає учасників передноворічної зустрічі

Серед учасників зустрічі – короткохвильовики міста Умані, Монастирищанського, Тальнівського та Уманського районів Черкащини.

Учасники передноворічної зустрічі

Огляд досягнень короткохвильовиків Уманщини зробив Юрій Капустін (UR4CW):

-найвища активність в аматорському ефірі у Віктора Гавази (UR3CFC), Юрія Капустіна (UR4CW) та Яна Осадченка (UT5CO), на сторінках яких відповідно по 105163, 49369 та 35302 відвідувань на сайті QRZ.COM та 13020, 5030 і 12056 підтверджених зв’язків у всесвітньому апаратному журналі LoTW;

-у змаганнях на коротких хвилях відзначилися Володимир Шмалюх (UT6CW) і Юрій Капустін (UR4CW), які посіли відповідно третє і десяте місце в Україні у CQ WW DX Contest – 2019 на 80-метровому діапазоні;

-диплом 5B DXCC отримав Олександр Мельник (US1CT), умови 5B DXCC підтвердив Юрій Капустін (UR4CW), отримавши окремі дипломи DXCC за кожен з п’яти основних КВ-діапазонів;

-виконали умови й очікують на отримання диплому 5B WAZ Юрій Капустін (UR4CW) та Олександр Мельник (US1CT);

-членом клубу DXCC став Ян Осадченко (UT5CO), заявку на членство в цьому престижному клубі подав Володимир Кравченко (US5CX);

– за умовами DXCC, у Юрія Капустіна (UR4CW) підтверджено в LoTW зв’язки з більш ніж ста країнами і територіями світу усіма трьома видами роботи – телеграфом, телефоном і «цифрою»; аналогічні підтвердження телеграфом і «цифрою» у Яна Осадченка (UT5CO);

– за матеріалами LoTW, у зв’язках телеграфом лідирують Олександр Мельник (US1CT), Юрій Капустін (UR4CW) та Ян Осадченко (UT5CO) з відповідно 272, 240 та 166 підтвердженими країнами і територіями DXCC; у зв’язках телефоном – Георгій Кондратюк (UT3CD) та Юрій Капустін (UR4CW)  з показниками відповідно 209 і 136, а цифровими видами – Ян Осадченко (UT5CO), Віктор Гаваза (UR3CFC) та Юрій Капустін (UR4CW) – відповідно по 203, 178 та 132 території DXCC.

Доповідач відмітив, що в конструюванні й експериментах з антенами активні Григорій Штанько (UR5CGE), Іван Кучерявий (UY1CW), Віталій Розборський (UR3CCP) і Юрій Капустін (UR4CW), ефективну вертикальну антену на 160-80-40-30-метрові діапазони створив Олександр Мельник (US1CT), а в конструюванні радіоапаратури лідирують Андрій Жовтобрюх (UZ1CA), Володимир Мальцев (UR2CAF) та інші.

Юрій Капустін оголошує досягнення короткохвильовиків Уманщини (використано матеріали qrz.com, uarluman.com та DXCC-Uman)

Активність операторів спеціальної радіостанції ЕМ5С висвітлили Борис Гуцалюк, Олександр Діденко та Олександр Мельник. Цей спеціальний позивний сигнал оформлено за сприяння голови Черкаського обласного відділення ЛРУ Миколи Білоуса (UR5CCC) на базі колективної радіостанції UT5CZA для експедицій за дипломними програмами і відзначення пам’ятних регіональних подій. Інформація про діяльність ЕМ5С оперативно заноситься до апаратного журналу LoTW, а паперові картки надсилаються у відповідь на отримані QSL.

Борис Гуцалюк та Олександр Діденко (UR7CF, справа) розповідають про діяльність спеціальної радіостанції ЕМ5С

Протягом поточного року проведено такі заходи активності ЕМ5С (детальніше про це – за посиланням http://uarluman.com/?p=1632).

7 травня – радіомарафон під час традиційного фесту короткохвильовиків Уманщини. Юрієм Капустіним (UR4CW) було розгорнуто трансивер в режимі FT-8 з підсилювачем та штирьовою антеною на діапазони 20…10 метрів, а Іван Кучерявий (UY1CW) встановив УКХ-радіостанцію на діапазон 144 МГц.

15-17 червня – радіоекспедиція в Палац Даховських, що у с. Леськове поблизу Монастирища (організатор UR7CF). Монастирищани Олександр Діденко (UR7CF), Леонід  Новицький (UT2CM), Микола Хомич (UR5CON) та Володимир Шмалюх (UT6CW, Умань) провели понад 700 зв’язків, переважно SSB та FT8.

5-6 жовтня – радіомарафон під час Дня міста Умань. Роботу забезпечили  Іван Сташенко (UY1CI), Олексій Хлопков (US1CA), Олександр Мельник (US1CT), Борис Гуцалюк (UT5CN) та Юрій Капустін (UR4CW), які провели відповідно по 94, 65, 53, 38 та 14 зв’язків.

6 листопада – день активності на відзначення 175-річчя Уманського національного університету садівництва. Активну участь взяли Іван Сташенко (UY1CI), Олександр Мельник (US1CT), Олександр Діденко (UR7CF), Володимир Кравченко (US5CX), Юрій Капустін (UR4CW) та Віктор Вдовиченко (UR5CO) які провели відповідно по 177, 166, 127, 89, 60 та 44 зв’язки.

Памятний диплом Івану Сташенку (UY1CI) – активному оператору ЕМ5С вручає заступник голови Черкаського обласного відділення ЛРУ Борис Гуцалюк

Памятний диплом Олександру Діденку – активному оператору ЕМ5С (ескіз US1CT)

Андрій Жовтобрюх (UZ1CA) продемонстрував учасникам зібрання нові розробки і свої закінчені конструкції.

Андрій Жовтобрюх (UZ1CA) демонструє аналізатори антен.

Більш ніж двогодинна зустріч уманських короткохвильовиків пройшла у дружній товариській атмосфері. Учасники змогли також сплатити членські внески в ЛРУ й отримати QSL-пошту.

Текст і фото Олександра Мельника (US1CT).