Ювілейний радіомарафон

175 years of Uman National University of Horticulture

November 6, 2019 EM5C Activity Day

Радіомарафон, присвячений 175-річчю Уманського національного університету садівництва, провели аматори-короткохвильовики Уманщини, члени Уманської регіональної організації Черкаського обласного відділення Ліги радіоаматорів України.

Протягом 6 листопада – дня, коли в Умані свого часу вперше відкрилися двері для вихованців колишнього Головного училища садівництва, зі спеціальної аматорської радіостанції EM5C було проведено більше 500 зв’язків з короткохвильовиками України, близького і далекого зарубіжжя із повідомленням по цю визначну подію для нашого міста та регіону.

Активну участь у марафоні взяли Іван Сташенко (UY1CI), Олександр Мельник (US1CT), Олександр Діденко (UR7CF), Володимир Кравченко (US5CX), Юрій Капустін (UR4CW) та Віктор Вдовиченко (UR5CO) які провели відповідно по 177, 166, 127, 89, 60 та 44 зв’язки на діапазонах 1,9, 3,5, 7, 10, 14 і 17 МГц.

Основна маса кореспондентів – радіоаматори України і близького зарубіжжя (всього близько сорока країн); проведено також міжконтинентальні зв’язки з аматорами країн Азії, Америки й Африки, зокрема Гани, Ізраїлю, Індонезії, Канади, Кувейту, США, Японії та інші. Окрім традиційного обміну мікрофоном та азбукою Морзе, застосовували цифровий зв’язок.

Варто зазначити, що короткохвильове радіоаматорство в Уманському національному університеті садівництва активно розвивалося під егідою тодішнього ДТСААФ (тепер це Товариство сприяння обороні України) у 1980-ті роки минулого сторіччя. На території тодішньої кафедри механізації було створено самодіяльний студентський радіоклуб і відкрито колективну радіостанцію.

Високою активністю тоді відзначилися студенти Володимир Животовський (UR5VAA), Олександр Максименко, Володимир Мельник, Віктор Криворучко, Сергій Гресько  та інші, гідно представляючи університет на різноманітних міжнародних, всесоюзних та республіканських змаганнях, здобуваючи нагороди і спортивні звання.

Від Оргкомітету Олександр Мельник, Майстер спорту СРСР (радіоспорт)