Архіви категорій: Зустрічі

HAMFEST з UT2AB

15 серпня 2018 року відбулася робоча зустріч з відомим короткохвильовиком, президентом українського QRP клубу Олександром В’юненком UT2AB (ex UB5ASW).

Народився в м. Умань, розпочав радіоаматорську діяльність у 1984 р. на колективній радіостанції UB4CWH в Уманській станції юних техніків. Після навчання у Вінницькому політехнічному інституті в 1980-1985 рр. і захисту кандидатської дисертації, з 1999 р. працює доцентом кафедри кібернетики та інформатики Сумського національного аграрного університету.

Олександр В’юненко, володар престижних дипломів 5B-DXCC (вісім діапазонів, 317 підтверджених країн), DXCC Challenge та інших

Сторінка UT5AB в LoTW

UT2AB серед володарів найбільш престижних та унікальних нагород (виділено червоним, скрін-шот з сайту ЛРУ)

Емблема українського QRP-клубу, якому 1 серпня 2018 р. виповнилося 20 років

http://www.urqrp.org/

https://www.facebook.com/groups/264498710567202/?ref=group_header

Олександр – активний учасник змагань з радіозв’язку на коротких хвилях, переважно в групі радіостанцій малої потужності (інформація зі сторінки UT2AB на сайті QRZ.COM).

2014 CQ WW DX 160m LP – Europe-4, World-4;

2014 CQ WW DX SSB 80m LP – Europe-9, World-9;

2013 CQ WW RTTY 10m QRP – Europe-2, World-2;

2011 CQ WW RTTY 15m LP – Europe-6, World-10;

2010 CQ WW DX 10m QRP – Europe-3, World-5;

2009 IOTA SSB QRP – World-3;

2008 IOTA SSB QRP – World-2.

Під час зустрічі обговорено діяльність ЛРУ та інших аматорських організацій України, зокрема в Сумській та Черкаській областях.

Присутнім цікаво було довідатися про досвід сумських радіоаматорів з проведення Польових днів, очних міні-змагань з радіозв’язку на коротких та ультракоротких хвилях, організацію роботи клубної колективної радіостанції, активацію нових об’єктів за програмою «Флора і фауна», а також про діяльність українського QRP-клубу. Висвітлені також питання організації QSL-обміну, роботи обласної кваліфкомісії та інші.

У зустрічі, що відбулася в дружній товариській атмосфері, взяли участь уманські аматори Борис Гуцалюк (UT5CN, заступник голови відокремленого підрозділу ЛРУ в Черкаській області), Олександр Мельник (US1CT), Володимир Кравченко (US5CX) та Леонід Вовченко (UR5CJN), а також Олександр Діденко (UR3CF) з Монастирища.

Олександр В’юненко продемонстрував світлини з діяльності сумських короткохвильовиків, а Олександр Мельник ─ коротку презентацію про гостя.

УКХ тур очних міні-змагань сумських короткохвильвиків, діапазон 144 МГц

КХ телефонний тур очних міні-змагань, діапазон 21 МГц

КХ телеграфний тур очних міні-змагань, діапазон 21 МГц

Суддівство очних міні-змагань (О. В’юненко в центрі)

Нагороди міського відділу Мінмолодьспорту чекають на переможців

 

На завершення товариської зустрічі Олександр Діденко презентував присутнім QSL-картки за зв’язки зі спеціальною радіостанцією EM5C, проведені у червні цього року з Леськівського замку, що поблизу Монастирища.

Фото надано Олександром Вюненком (UT2AB),

Текст  Олександра Мельника (US1CT).

 

Травневий HAMFEST

Група короткохвильовиків – членів уманської регіональної організації Черкаського обласного відділення ЛРУ мали нагоду 7 травня 2017 р. поспілкуватися на теми свого радіохобі під час традиційного колись Дня Радіо.

Учасники травневого зібрання в Білогрудівському лісі

Бажаючі виїхати в «польові умови» зібралися о 10 годині на території міської автошколи ТСОУ і кількома автомобілями потрапили в кемпінг на території колишнього піонерського табору в Білогрудівському лісі. Серед гостей був представник Черкаського обласного відділення ЛРУ Микола Білоус (UR5CCC). Вітання телефоном надіслав також Анатолій Женжиров (UT5CD).

Юрій Капустін (UR4CW, зліва) розгортає короткохвильову радіостанцію, «консультує» Юрій Жизненко, UY5CQ

Юрієм Капустіним (UR4CW) була розгорнута короткохвильова радіостанція, а Андрій Жовтобрюх (UZ1CA) з колегами встановив для неї штирьову антену на діапазони 20…10 метрів.  Узгодження антени контролювали виготовленим UZ1CA аналізатором.

Встановлення штирьової антени (зліва – направо): UT6CW, UR5CCC, UZ1CA

Андрій Жовтобрюх (UZ1CA) контролює узгодження антени

Перші зв’язки проводить Юрій Капустін (UR4CW, у центрі)

Чудова сонячна травнева погода сприяла жвавому спілкуванню учасників травневого HAMFESTу. Одночасно відбувалася підготовка до дружнього застілля.

Готується дружнє застілля

Голова ради Уманської регіональної організації ЛРУ Борис Гуцалюк (UT5CN) продемонстрував запис свого інтерв’ю міськрайонної радіокомпанії «Радіо Умань» з нагоди традиційного в минулому Дня Радіо.

Демонстрація інтерв’ю голови ради Бориса Гуцалюка компанії «Радіо Умань»

Бажаючі могли також переглянути ретро-світлини з «радіоальбому» Олександра Мельника (US1CT).

UR5CCC та UT5CN переглядають фото з «радіоальбому» US1CT

Група ентузіастів розгорнула виставку саморобних конструкцій, яка налічувала майже півтори десятка експонатів.

Хоча більшість аматорів для роботи в ефірі останнім часом використовує фабричні трансивери закордонного виробництва, уманчани продовжують популярне колись конструювання радіопередавальних пристроїв. Активну діяльність у цьому напрямку веде Андрій Жовтобрюх (UZ1CA), який надав на виставку одразу два вседіапазонні трансивери – «СВ 2015» та «СВ 2016 mini», а також аналізатор антен в діапазоні частот 0…30 МГц.

Серед узгоджувальних пристроїв виділялися антенні тюнери Віктора Вдовиченка (UR5CO), Андрія Жовтобрюха (UZ1CA) та Бориса Гуцалюка (UT5CN). Вхідний преселектор приймача, блок узгодження трансивера з підсилювачем потужності та пристрій узгодження опору антени типу «дельта» 50…75 / 75…200 Ом представив Олександр Мельник (US1CT).

Серед допоміжних пристроїв аматорських радіостанцій були комутатор антен Володимира Шевчука (UT3CW), маніпулятор до електронного телеграфного ключа Миколи Гуля (UR5CRJ), CW-маніпулятор і пульт повороту антени Олександра Мельника (US1CT) та 50-омний еквівалент антени Бориса Гуцалюка (UT5CN).

Ретро (реставрована апаратура) була представлена професійним «вертикальним» телеграфним ключем (US1CT).

Виставка радіоконструкцій

Володимир Шмалюх (UT6CW) та Віктор Алпатов (US9CA) оглядають вхідний преселектор приймача, виготовлений Олександром Мельником (US1CT)

Володимира Шевчука (UT3CW) зацікавив блок узгодження трансивера з підсилювачем потужності, який сконструював Олександр Мельник (US1CT)

Жваве обговорення конструкції виготовленого Володимиром Вдовиченком (UR5CO) антенного тюнера (зліва-направо): Ян Осадченко (UT5CO), Микола Гуль (UR5CRJ) та Андрій Жовтобрюх (UZ1CA)

Чи не вперше на зібранні уманських короткохвильовиків було запропоновано застарілу апаратуру, що не знаходить використання. Ініціативу в цьому проявив Юрій Капустін (UR4CW). Бажаючі змогли щось вибрати для своїх конструкцій.

Василь Чепінога (US5CFA) та Володимир Шевчук (UT3CW) оглядають блоки застарілої апаратури, виставленої Юрієм Капустіним, UR4CW

Більш ніж чотиригодинний HAMFEST уманських короткохвильовиків пройшов у дружній товариській атмосфері. Адже, за популярним висловом К. Ціолковського, «Радіо – одне із сучасних чудес і щасливий той, хто займається такою справою».

Текст і фото Олександра Мельника (US1CT).

Вітання UT5CD – патріарху радіоаматорства Жашківщини

Патріарха короткохвильового радіоаматорства Жашківщини Анатолія Антоновича Женжирова – UB5СD (з 1958), UT5CD (з 1993 р.), якому нещодавно виповнилося 75, відвідали представники Уманського відділення Ліги радіоаматорів України Олександр Мельник (US1CT) та Ольга Дрозд.

Відомого короткохвильовика Черкащини, Майстра радіоспорту СРСР Анатолія Антоновича сердечно поздоровлено з ювілеєм із побажанням міцного здоров’я і нових здобутків на хвилях радіоаматорства та вручено йому пам’ятні сувеніри.

Читати далі

HAMFEST на Жашківщині

23 серпня 2013 року, у День Прапора України, відбулася робоча зустріч керівництва Уманського відділення ЛРУ з відомим короткохвильовиком Черкащини, Майстром радіоспорту СРСР Анатолієм Антоновичем Женжировим UT5CD (ex UB5CD).

Анатолій Женжиров на власній радіостанції UT5CD (23.08.2013 р.)

Під час зустрічі обговорено історію становлення радіоаматорства на Жашківщині (Анатолій Женжиров, UT5CD; Олександр Мельник, US1CT) та Уманщині (Ян Осадченко, UT5CO) і хід виконання заходів з відзначення 40-річчя самодіяльного радіоклубу «Умань» (Борис Гуцалюк, UT5CN – голова Уманського відділення ЛРУ).

Анатолій Женжиров та Володимир Шевчук продемонстрували роботу сконструйованої власноруч та фірмової приймально-передавальної апаратури. Читати далі

Конференція Уманського регіонального відділення ЛРУ: 2008 рік

М.Войнаровський, UT5NA, ex: UB5NAU

Зовсім випадково потрапив на конференцію в Уманському регіональному відділенні (з правами обласного) Ліги радіоаматорів України, яка відбулась 22 листопада 2008 року в приміщенні Уманського державного аграрного університету. А може й — не випадково, бо прожив в м.Умані понад 22 роки. Мав позивний RB5CD, а після реформи — UT5CA.

Вісім років не був в курсі радіоаматорського життя  міста Умані. Ось де можна було повчитись проведенню конференції, правда, вона була тільки для членів Ліги, але хто бажав вступити, прийшов на конференцію, написав заяву на початку роботи і без проблем отримав право голосу. Таких було п’ять чоловік. Читати далі